Izba Regionalna przy parafii św. Mikołaja w Witanowicach

Witanowice , ul. Jana Pawła II 202
www.izba-regionalna.witanowice.pl
tel.: +48 696 071 573, +48 660 723 714, +48 33 879 49 23

Izba Regionalna w Witanowicach prezentuje lokalne dziedzictwo historyczne i kulturowe, a do jego promocji wykorzystuje liczne wystawy, podczas których zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą zaznajomić się z dawnymi zwyczajami i codziennym życiem mieszkańców Doliny Skawy. Wśród wydarzeń towarzyszących ekspozycji znajdują się także liczna zajęcia edukacyjne dotyczące lokalnej tradycji i wydarzeń historycznych. Całość jest uzupełniana bogatą galerią zdjęć i obrazów, a do najcenniejszych eksponatów należy figura św. Anny Samotrzeć ze szkoły Wita Stwosza. Warte szczególnej uwagi są także ręcznie haftowane ornaty.

Miejsca w pobliżu

Izba Regionalna przy parafii św. Mikołaja w Witanowicach

Witanowice, ul. Jana Pawła II 202

Izba Regionalna w Witanowicach prezentuje lokalne dziedzictwo historyczne i kulturowe, a do jego promocji wykorzystuje liczne wystawy, podczas których zarówno mieszkańcy, jak i turyści mogą zaznajomić się z dawnymi zwyczajami i codziennym życiem...

„Farfurka” – pracownia ceramiczno-garncarska, Renata Skorczyńska

Witanowice, ul. Krakowska 61

"Farfurka" to niezwykła pracownia ceramiczno-garncarska, w której można podziwiać prawdziwe cuda stworzone z przyrody i pracy rąk ludzkich. "Farfurka" to ziemia rzeźbiona wodą, suszona wiatrem, wypalana ogniem, wzbogacona sercem człowieka, który...

"Wiklinex", Teresa Tyrała

Woźniki, ul. Zacisze 57

Wiklinex to pracownia rękodzieła i wioska wikliniarska. Prowadzi warsztaty wikliniarskie (własnoręcznie wykonane plecionki można zabrać na pamiątkę pobytu).

Dojazd

Pobierz aplikacjęEuropejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi