O projekcie

Projekt Dolina Karpia Turystyka to internetowo-mobilny system promocji i rezerwacji usług turystycznych LGD Dolina Karpia. Jest to nieszablonowa propozycja zwiedzania jednego z ciekawszych zakątków Małopolski na różne sposoby. Wiele atrakcji znajdą w niej nie tylko miłośnicy aktywnego trybu życia, ale także wyrobów lokalnych oraz nieszablonowych rozrywek. Dzięki serwisowi i aplikacji mobilnej odkrywanie terenów trzech głównych gmin przynależących do projektu będzie jeszcze łatwiejsze. Miejscowości Woźniki, Radocza oraz Zator oferują odwiedzającym je turystom specjalnie sprofilowane pakiety turystyczne o zróżnicowanej tematyce. Wśród dziesięciu propozycji można znaleźć ofertę dla miłośników jazdy konnej, wędkowania, dinozaurów, parków rozrywki rękodzieła, sportów wodnych, galerii sztuki, a także interesujące warsztaty wikliniarskie. Niektóre pakiety skierowane są także dla rodzin z dziećmi. Dwa z nich dedykowane są uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich, a zabawa łączy się w nich z edukacją i wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Korzystanie z pakietów umożliwia intuicyjny system rezerwacji, z którego każdy użytkownik serwisu i aplikacji będzie mógł skorzystać.

Serwis uzupełnia baza miejsc podzielona na kilka kluczowych kategorii. Dzięki niej na terenie Doliny Karpia będzie można z łatwością zlokalizować najciekawsze obiekty. Całość uzupełniają rzetelne opisy, ładne zdjęcia, mapy oraz dane teleadresowe.

Internetowo-mobilny system promocji i rezerwacji usług turystycznych LGD Dolina Karpia łączy funkcje przewodnika turystycznego, strony www, mapy regionu – w formie nowej, zintegrowanej e-usługi turystycznej.Aplikacja mobilnaAplikacja Dolina Karpia przeznaczona jest na dwie platformy mobilne – Android i iOS. Działa w trybie offline i online, dzięki czemu nie trzeba korzystać z internetu podczas jej używania – wystarczy zaktualizować dane przed wyprawą w teren. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację umożliwiającą użytkownikowi łatwe nawigowanie i odnajdywanie interesujących go miejsc i szlaków.
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie Dolina Karpia.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi